Ова е напаѓачот кој брутално тепа жена сред бел ден. Распишана потерница по Мирослав (57г) од Младеновац

Како напаѓач на жената во Младеновац е идентификуван Мирослав Д.(57).

Ноќта меѓу саботата и неделата, Мирослав давел, удрил шлаканици и вербално понижувал жена во населбата „25. Мај“ во Младеновац. По инцидентот тој побегнал, а полицијата во Младеновац започнала потрага по него.

На социјалните мрежи беше објавено видео од насилството.

На видеото се гледа како тој ја тепа жената. Прво ја удира со тупаница по глава, а потоа ја дави и ја влече за коса, а потоа и удира два жестоки шлаканици. На крајот заминува пцуејќи ја.

Сето тоа од автомобилот го набљудува друг маж, кому во еден момент се обраќа нападнатата жена.

Но, тој останува само нем набљудувач.

Видеото погледнете го тука

Извор. Курир.рд

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде