Фото: Сите ја знаевме како „Грдата Лети“, а денес и во петтата деценија е вистинска убавица – оваа славна актерка го промени „личниот опис“

Познатата актерка Анхелика Вале, која по потекло е од Мексико, потекнува од актерско семејство,

а нејзината мајка Анхелика Марија е позната актерка и пејачка и уште од мали нозе ја насочувала наследничката кон уметноста.

Домашната публика ја запозна за време на хит серијата „Грдата Лети“ (La fea más bella) во која таа ја имаше главната улога.

Иако првата улога како девојка ја доби во продукцијата на „Гран Триунфо“ каде што играше со ќерката на познатиот актер Риг Товар,

Лети ја одбележа својата кариера кога се во прашање сапуниците.

Денес Анхелика има 47 години, активна е на јавната сцена, а со сопругот и двете деца ужива во семејниот живот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде