Што се случува со луѓето? Среде бел ден кај „Железничка“ се демолираше автомобил (видео)

На социјалните мрежи се појави видео снимено кај железничката станица во Скопје на паркингот кај една од филијалите на Пошта.

На видеото се гледа како две лица среде бел ден демолираат автомобил оставен на паркингот.

-Припрема за газди што не даваат плата. ПС, а за чиновничиња и министерчиња што сега глумат големи газди ќе се снима нов филм, стои во коментарот на видеото.

Во моментов нема официјална информација за тоа која е причината за овој инцидент.

Слична содржина

Поскапе и „пајкот“ во Скопје – еве какви се новите цени на казните!

Со новите промени во поделбата на зонските паркиралишта, кои ќе стартуваат од утре,  ЈП ПОЦ направи измени и во Ценовникот на услуги и надоместоци на јавните паркиралишта и Ценовникот на услуги и надоместоци за отстранување и преместување на Возилата.

Со други зборови, поскапува цената на „пајакот“, па затоа – внимавајте каде паркирате.

Според новиот ценовник на ПОЦ повеќето цени се зголемени за 1000 денари, додека некои остануваат непроменети.

Па така, доколку возилото е кренато од означено и резервирано паркинг – место за лица со инвалидитет, цената е непроменета, но највисока, сопственикот ќе треба да плати 6000 денари само за кревањето, а згора на тоа и казна за непрописно паркирање.

Доколку „Пајакот крене возило тешко до 2500 килограми, наместо 2500 денари како досега ќе треба да се плати 3500 денари, а за потешките возила 4500 денари.

Отстранување на автомобил паркиран на зелена површина од утре ќе чини 4500 денари, наместо 3500.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде