Тинејџер преплашил сограѓанка: Се обидел да ја ограби, полицијата му влегла дома

На 02.10.2022 околу 20:10 часот на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 19-годишниот гостиварец А.М..

Тој се сомничи дека на 24.09.2022 со употреба на сила се обидел да одземе паричник од 45-годишна гостиварка.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени предмети поврзани со кривичното дело.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар и против него ќе следува соодветен поднесок.

Слична содржина

Тинејџери приведени поради кражба, бегале со автомобил управуван од малолетник

На 27.08.2022 во 04:05 часот на бул.“Борис Трајковски“ полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје и ЕВР Кисела Вода ги лишиле од слобода Б.Б.(19), Т.Л.(19) и уште еден малолетник, сите од Скопје кои биле со патничко моторно возило “ауди’ со скопски регистарски ознаки.

Приведени се поради постоење основи на сомнение дека истиот ден извршиле кривично дело „тешка кражба во обид“ во тобако на ул.“Ѓорѓи Димитров“.

Со нив бил извршен разговор, во кој во целост го признале кривичното дело. Од нив било одземено возилото кое го управувал малолетникот и три мобилни телефони.

По целосното документирање на случајот од страна на ЕВР-ОКР Кисела Вода ќе биде поднесена кривична пријава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде