Tурчин направил драма на „Деве Баир“ – ова се деталите!

Регионалниот центар за гранични работи Исток поднесе кривична пријава против B.E.(48) од Република Турција, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“.

На 30.09.2022 на граничен премин „Деве Баир“, пријавениот дал на увид турски документи, и тоа возачка дозвола и два зелени картони, за кои било констатирано дека се фалсификувани.

Слична содржина

Драма пред угостителски објект – 21-годишна девојка нападнала полицаец!

Минатата ноќ пред угостителски објект на подрачје на Центар од полициски служебници од СВР Скопје е лишена од слобода В.А.(21) од Скопје, информира МВР.

Таа физички нападнала полициски службеник при вршење на службена дејност, велат од МВР.

 По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде