УЖАCНА ТРАГЕДИЈА го потресе Балканот: Мpтво новороденче пpонајдено на депонијата кај Луковац

УЖАCНА ТРАГЕДИЈА го потресе Балканот: Мpтво новороденче пpонајдено на депонијата кај Луковац

Мртво новороденче е пронајдено на депонијата кај Лукавац, најверојатно задушено, соопшти денес Обвинителството на Босна и Херцеговина.

Новороденчето го пронашле мештаните вчера и веднаш го однеле во полиција. Утврдено е дека станува збор за бебе старо од три до пет дена.

„Обдукцијата е завршена и наодот и мислењето на вештакот ќе бидат доставени до обвинителството. Најверојатно станува збор за гушење.

Сите други околности се се уште се утврдуваат“, изјави портпаролот на Обвинителството на кантонот Тузла Адмир Арнаутовиќ.

Судскиот лекар на Домот за здравство Лукавац констатирал cмpт и утврдил дека станува збор за женско новороденче, пренесоа сараевските медиуми.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде