Среде емисија во живо: Натпреварувач го yдри водителот Саша Поповиќ и му скpши заб (Видео)

„Идол“, „Икс фактор“, „Први глас Србија“, „Јас имам талент“, „Ѕвездите на Пинк“, „Ѕвездичките на Пинк“, „Операција Триумф“, „Твоето лице звучи познато“, се дел од музичките натпревари кои ние едно време имавме можност да ги гледаме.

Иако постои можност некои од овие натпревари повторно да ги гледаме, факт е дека секоја година се повеќе се гледа само „Ѕвезде Гранда“, а последната сезона е најгледана од сите.

Многу луѓе се прашуваат која е нивната тајна и како на луѓето не им е доста од нив цело ова време?

Имено, од 1998 година, кога го основа „Гранд“ заедно со Лепа Брена, Саша Поповиќ вложи време, енергија и пари во него и се трудеше да биде што е можно поиновативен.

Истото го направи и кога го започна проектот „Ѕвезде Гранда“, пристапувајќи кон приказната многу сериозно.

Саша одеше на сите аудиции со својот тим и внимателно ги избираше кандидатите кои ќе се натпреваруваат во ова пејачко шоу, а таму го искористи големото познавање на поп музиката и способноста да препознава талент кај луѓето, но и потенцијални ѕвезди.

Водителот Војо Недеjковиќ откри дека незгодна ситуација се случила неодамна во „Ѕвездите на Гранд“, кога за време на баражот, натпреварувачот Бојан Павловиќ случајно го удри Саша Поповиќ.

Имено, Поповиќ го држеше микрофонот и рече кој кандидат оди понатаму, а кога се приближи до Бојан и го кажа неговото име за следниот круг, кандидатот не можеше да ја сокрие среќата, па со крик скокна од столчето.

Во тој момент тој дури и не забележал дека го удрил микрофонот со лактот, кој потоа го удрил Саша и му го скршил забот.

Во тој момент Поповиќ се покри и го праша домаќинот Војо Недеjковиќ дали може да се види пукнатина, а потоа продолжи професионално да си ја работи својата работа, како ништо да не се случило.

Оваа анегдота ја раскажа споменатиот водител во емисијата „ Гранд специјал“, а како изгледаше може да погледнете на видеото.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде