УХМР со најнова временска прогноза – издадено и предупредување

Денес ќе биде променливо облачно, во западните делови со повремен локален дожд.

Кон крајот на денот, а особено во текот на ноќта врнежите ќе се прошират насекаде и на места ќе бидат пообилни.

Ќе дува засилен, повремено силен ветер (над 65 км/час) од југоисточен правец.

Во Скопје претежно облачно, кон крајот на денот и во текот на ноќта со врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец.

Под влијание на циклонска активност, денес и утре ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд.

Наместа врнежите ќе бидат поројни и обилни (над 35 л/м2), особено во текот на ноќта и утре претпладне. Денес ќе дува засилен, повремено силен ветер (над 65 км/час) од југоисточен правец.

Дневната температура утре значително ќе опадне. Од понеделник времето ќе биде стабилно со утринска магла по одделни котлини.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде