Двајца мажи со тешки повреди итно пренесени во болница откако се повредиле додека извршувале градежни работи

Двајца мажи со тешки повреди итно пренесени во болница откако се повредиле додека извршувале градежни работи

На 24.05.2023 околу 11:35 часот во СВР Велес е пријавено дека во Итна медицинска помош биле донесени повредени З.Ж.(63) и Ѓ.М.(62), двајцата од Велес.

Според пријавеното, тие околу 11:00 часот, додека извршувале градежни работи на куќа во Велес, сопственост на И.Т.(37) од Велес,

се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Велес, каде биле пренесени за укажување на лекарска помош.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Велес.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде