Ова е куќата поради која е убиено едно лице: Неговата снаа и нејзините две ќерки брутално го претепале, судскиот процес за ПОДЕЛБА НА КУЌАТА бил во тек

Телото на мажот Васe И.(73) е пронајдено во куќа во Смедерево, а за неговата смрт се осомничени неговата снаа М.И.(73) и нејзините ќерки А.И. (44) и Б.И. (45).

Мотивот за убиството, според српските медиуми, наводно е конфликт околу поделбата на куќата.

Како што се сомнева, вчера по расправија го удриле својот роднина неколку пати по главата и телото, го стискале и по вратот, поради што починал.

На местото каде што се случило злосторството се гледа куќа која била поделена на два дела.

Од десната страна, со метална ограда и уредна фасада, живеел маж, додека од другата страна на куќата, во запуштен двор, живееле М.И.(73) и нејзините две ќерки.

Да потсетиме, полицијата ја уапси М.И. (73) и нејзините две ќерки Б.И. (45) и А.И. (44) поради сомнение дека го убиле В.И. (73), а делото се случило на улицата Савска во Смедерево, во куќата што ја делат убиениот и три жени осомничени за убиство.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде