Прво видео од експлозијата: Се крена облак чад и прашина, работник се бори за живот – страшна несреќа во Крагуевац

Прво видео од експлозијата: Се крена облак чад и прашина, работник се бори за живот – страшна несреќа во Крагуевац

Еден работник е тешко повреден во експлозија на боца што се случи денеска во Крагуевац.

Експлозијата се случила во приватна фирма, а за целиот случај била информирана полицијата, но и обвинителството.

На видеото се гледа облак од прашина и чад.

Како што кажа проф. д-р Слободан Милисављевиќ, директор на УКЦ Крагуевац, повредениот се здобил со тешки повреди на главата, градниот кош, стомакот и екстремитетите.

Пациентот моментално се наоѓа во операционата сала, каде лекарите се борат за неговиот живот.

Погледнете ја снимката од местото на настанот:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде