„Пукна како бомба и само слушнавме – БЕГАЈ“: Неверојатна снимка од превртување на камион полн со бетон во Златибор

Во средата на 24 мај се случи сообраќајна несреќа во Златибор кога камион полн со бетон се преврте додека се движеше покрај паркирани автомобили.

Како што можете да видите на видеото, камионот излегол од кривината и возачот изгубил контрола, поради што камионот се превртел.

Очигледно, возачот возел побрзо отколку што требало. За среќа нема повредени.

„Слушнавме само: „Бегај! Бегајте!“ и видел како работниците побегнале, а потоа како бомба експлодирала кога миксерот паднал врз автомобилите“, изјавил во полиција сведокот на инцидентот, пишува Информер.

Инаку, причинета е голема материјална штета бидејќи се уништени „фиат стило“, „шкода октавија“ и „пежо“.

Видеото погледнете го ТУКА

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде