Уште една тешка сообраќајка на македонските патишта: Три лица пренесени во болница

На 04.06.2023 во 17.45 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на автопатот Гостивар–Тетово, пред Тумчевишка петла,

патничко возило „опел“ со скопски регистарски, управувано од М.С.С.(41) од Скопје, излетало од патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Д.С., а М.С.С. и уште една сопатничка се здобиле со телесни повреди констатирани во Општата болница Гостивар.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Гостивар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде