Важна информација за сите возачи: Бидете крајно внимателни, полицијата е пуштена на најјако, вчера казнети 476 возачи

Важна информација за сите возачи: Бидете крајно внимателни, полицијата е пуштена на најјако, вчера казнети 476 возачи

Министерството за внатрепни работи соопшти дека вчера во засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената,  санкционирани се 476 возачи.

„Од нив, 41 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а 10 со дури над 70 километри на час над дозволеното.

Притоа 235 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 241 надвор од населено место“, соопшти МВР.

Од МВР велат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

„Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.“, соопшти МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде