Најнова вест: Пукотници во Србија, двајца полицајци ранети

Престрелката во Сомбор се случила откако полициски службеници излегле да интервенираат по пријава за семејно насилство,

односно смртна закана упатена од постар маж од Сомбор до неговата сопруга, соопштија истражителите.

Насилникот без предупредување пукал со пиштол кон полицајците кои интервенирале. Двајца припадници на полицијата се ранети и се хоспитализирани.

Во основа, по нападот, припадниците на сомборската полиција возвратиле и тешко го раниле напаѓачот кој, според информациите, со повреди опасни по живот бил пренесен во болницата во Сомбор.

Полицијата блокираше дел од улицата Стеван Синѓелиќ. Истрагата е во тек. Како што може да се види околу местото на злосторството, има десетици полицајци во униформи и цивилна облека.

Се зголемува и бројот на собрани граѓани на аголот од улиците Вук Караџиќ и Стеван Синѓелиќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде