Ужасна вест утрово го потресе Балканот: Пукање во училиште, има повредени

Едно лице е тешко рането во престрелката што се случила во средата наутро во основното училиште Лукавац Град, пишуваат медиумите.

Како што неофицијално ни потврдија, наставникот бил застрелан од ученик.

Повредената наставничка е во тешка состојба.

„Нема повредени деца – има пукање во училиштето во Лукавац. Во училиштето во ОУ Лукавац има пукање. Има повредени. Меѓу нив нема деца, затоа ги молам родителите да ја контролираат паниката .

Насилникот е малолетно дете и веднаш е уапсен. Тежок ден“, напиша на социјалните мрежи Един Делиќ, градоначалникот на Лукавац.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде