Наместо да го спремам за училиште, го спремам за погреб: Трогателната изјава на мајката на убиеното момче на Баново брдо: Немам сила да живеам

Наместо да го спремам за училиште, го спремам за погреб: Трогателната изјава на мајката на убиеното момче на Баново брдо: Немам сила да живеам

Телата на Д.Ј. (42) и неговиот син (9) се пронајдени во средата нешто по 19 часот во стан на Баново брдо во Белград, а од полицијата велат дека најверојатно се работи за убиство и самоубиство.

Наместо да го подготвувам моето дете за училиште, јас го подготвувам за неговиот погреб. Мојот син не беше виновен за ништо и умре невин.

Немам сила да зборувам, немам сила да живеам. Не знам зошто поранешниот сопруг го направил сето ова – вели жената, која по професија е сообраќаен полицаец и додава дека треба да се почека крајот на истрагата, пренесува Информер.

  • Колегите нека направат детална истрага. Тешко ми е – вели таа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде