Пронајден изгорен автомобил на два километри од местото каде што се случи убиството во Приштина

Запален автомобил е пронајден на околу два километри од местото каде што синоќа се случи убиство во Приштина.

Периметарот околу автомобилот, кој се наоѓа во близина на болничкиот округ, е опколен со лента од страна на косовската полиција.

KALLXO.com се обиде да добие одговор од полицијата дали овој автомобил е поврзан со случајот, но не одговориле.

Од Противпожарниот центар во Приштина за KALLXO.com потврдија дека пред неколку минути го изгаснале пожарот во запален автомобил.

Ниту тие не соопштуваат детали дали ова е поврзано со овој случај.

Да потсетиме, едно лице починало како последица од истрели од огнено оружје синоќа околу 20 часот на улица „Ц“ во Приштина.

Веста за KALLXO.com ја потврди портпаролката на полицијата за регионот на Приштина, Флора Ахмети.

„Денеска околу 20:00 часот имало дојава за пукање што се случило на улицата „Ц“ во Приштина. Полицијата излегла на местото на настанот и од првите информации добиени од лекарите од Итната помош било потврдено дека едно лице е без знаци на живот“ – рече таа.

Таа најави дека полицијата продолжува со работа со дејствија на увид на местото на настанот како и со други оперативно-истражни дејствија со цел откривање и лоцирање на осомничените во случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде