Вонредно: Автомобил се преврте на автопат – првични информации

На автопатот Скопје-Тетово се случи сообраќајка, објави Слободен печат.

Засега нема детали од МВР дали има повредени и како дошло до сообраќајката.

Екипата на „Слободен печат“ од терен јавува дека автопатот е опасен за возење и речиси е поплавен, а на некои места има и до 20 сантиметри вода.

Се чекаат повеќе детали од полицјата.

Извор и фото: Слободен печат

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде