Голема трагедија го потресе регионот: Се удави петгодишно дете откако падна во надојдената вода во село кај Хаџиќ

Вчера петгодишно дете паднало во поток во Хаџиќ во населбата Куќице во Босна и Херцеговина додека се возел на скутер.

Денеска е пронајдено телото на момчето кое паднало во надојдената вода во селото Куќице кај Хаџиќ. Во моментов на лице место се полицијата и екипи на итната помош.

Како што е познато, по пронаоѓањето на телото, беше направен обид за реанимација, но за жал немаше помош.

Исто така, според информации, телото било пронајдено во близина на местото каде што паднал во водата, во близина на полициската станица во Хаџиќи.

„Пред 15 минути 3-4 деца се шетаа таму покрај потокот. Претпоставувам дека бил со скутер и се лизнал од мостот. Додека децата пријавија, помина уште малку време“, изјави за N1 еден од мештаните.

Реките и потоците се се уште надојдени бидејќи претходната недела во Босна и Херцеговина имаше големи врнежи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде