Масовна тепачка помеѓу две групи во Прилеп

На 17.06.2023 во 04.50 часот во ОВР Прилеп е пријавено дека околу 01.00 часот на плоштад во Прилеп бил нарушен јавниот ред и мир со

физичка пресметка помеѓу К.Р.(19) од Прилеп заедно со уште неколку лица од една страна, и С.Л., О.Ш. и уште едно лице, од друга страна.

Како што информираат од МВР, се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде