„Кико не е добар“ – ИТНО е потребна нашата помош!

Кристијан Коцев од карбинското село Долни Балван за кого Стефан Лазаров бараше помош, не е добро.

Влошена е неговата состојба и секоја минута е важна. Момчето од штипско боледува од ретка генетска болест атаксија.

За негово лекување во Истанбул во Турција потребни се 50.000 евра.

Јутјуберот Стефан Лазаров објави видео во кое јавно ги повика сите кои можат да помогнат и да донираат за лекување негово лекување.

Денес, Стефан објави нова фотографија, на која напиша „Кико не е добро, молете се за него.

Преговараме веднаш да оди во Турција, секоја минута е многу важна.

Лазаров кои ги објави броевите за донации на Телеком 143 130 и А1 143 471.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде