Утрото тргнал на работа, но таму никогаш не стигнал: Трагичен крај на потрагата, телото на Радиша пронајдено недалеку од куќата

Телото на матичарот од Књажевац, Радиша Давидовиќ (57) е пронајдено утрово во близина на куќата во која живеат тој и неговата сопруга, во селото Шести Габар.

Телото е пронајдено пред неколку часа, во близина на куќата. Во текот на потрагата го пребаравме тој простор, но не го видовме – раскажува за Телеграф.рс Радишин Роѓак.

Како што додава, телото е испратено во Институтот за судска медицина каде најверојатно ќе биде извршена обдукција.

Да потсетиме, Радиша исчезна на 9 јуни, а семејството оттогаш континуирано трага по него. Потрагата ја отежнало тоа што куќата се наоѓа на непристапен терен, опкружена со планини, а првите соседи се на километри.

Радиша, како што претходно објасни неговата сопруга за Телеграф.рс, тргнал на работа, а потоа се вратил во куќата и кажал дека му се расипал автомобилот. Тој рече дека ќе оди пешки до работа, но никогаш не стигнал таму.

Мојот сопруг исчезна во петокот наутро околу осум часот. Немам никакви информации зошто исчезнал и како се случило. Едноставно, оттогаш го нема.

Телефонот му бил исклучен и го оставил дома заедно со документите. Првпат замина без телефон, автомобил, да не се јави – изјави за Телеграф.рс сопругата на Радиша, Тања.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде