Летале предмети на сите страни: Масовна тепачка во Шуто Оризари

Летале предмети на сите страни: Масовна тепачка во Шуто Оризари

Ноќеска во 1.30 часот на подрачје на Шуто Оризари, полициски службеници ги уапсија Џ,К.(46) и С.К.(36), двајцата од Скопје.

Тие се сомничат дека со метални и дрвени предмети предмети ги нападнале Џ.Б.(31), Р.Б.(40), А.Б.(34) и С.Б.(18), сите од Скопје, по што оштетиле и дел од покуќнината во нивниот дом.

Причина за нападот, според пријавеното, било претходно недоразбирање помеѓу нивните деца.

Двајцата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде