Потресни сцени од местото на несреќата: Човек лежи во безсознание на сред пат – страотна сообраќајна несреќа кај Нов Варош

На автопатот Нова Варош – Пријепоље кај градот Бистрица се случила сообраќајна несреќа кога од засега неутврдени причини дошло до верижен судир на неколку патнички автомобили.

„Стигнав на местото на настанот неколку минути по несреќата. Учествуваа најмалку три возила.

Едниот патник од екипа на Брза помош веднаш беше пренесен во Пријепоље, додека другиот лежи во безсознание на сред пат.

Има уште едно возило на Брза помош “, изјави еден од очевидците за RINU.

На лице место имаше полициски патроли кои вршеа увид.

Сообраќајот беше во застој и се формираа долги колони возила.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде