УЖАС во Македонија: Маж преку Вибер покажувал недолични содржини на 11-годишни деца

УЖАС во Македонија: Маж преку Вибер покажувал недолични содржини на 11-годишни деца

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Е.А. (39) од Ресен поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „прикажување порнографски материјал на дете“.

Тој на 19.03.2023 на повеќе малолетници на 11-годишна возраст од Струга, преку видео-повик на апликацијата Viber, им покажувал недолични содржини.

МВР информира и за друг случај каде поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против Љ.А. (61) од Струга.

Тој на 02.06.2023 на улица „Ристо Крле“ во Струга со тврд предмет го нападнал В.Г. (38) од Струга.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде