Ужасна вест ја потресе Македонија: Уапсен Турчин, силувал млада девојка

СВР Скопје– Единица за насилен криминал – Одделение за крвни и сексуални деликти поднесе кривична пријава против С.А.(30) од Република Турција,

со живеалиште во с.Пагаруша, општина Студеничани, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело по член 186 од Кривичниот законик.

На 24.12.2022 околу 03.30 часот на ул.„Кирил и Методиј” во Скопје физички нападнал 24-годишна скопјанка, ја допирал по телото и се самозадоволувал.

По преземени мерки, било утврдено дека тој е извршителот и на 21.06.2023 тој бил лишен од слобода и

по брза постапка против него е поднесена кривична пријава, по што е предаден на надлежен обвинител.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде