НЕМИЛОСРДНО ЛИКВИДИРАШЕ ТРИ СИНА, ДОДЕКА МАЈКАТА ВРЕСКАШЕ! Нови грозоморни детали од масакрот – Ги подредил, па ПУКАЛ

Грозоморните детали од масакрот во кој татко од Охајо ги убил сите свои три деца ја згрози цела Америка.

Чад Доерман, таткото обвинет за убиство на своите три сина со пушка, се изјасни за невин по 21 точка против него … и покрај тоа што обвинителите претходно изјавија дека тој признал дека ги планирал убиствата.

Доерман е обвинет за убиство на синовите Клејтон Доерман (7), Хантер Доерман (4) и Чејс Доерман (3).

Таткото од Охајо се појави пред судот во петокот на сослушување на кое во целост беа прочитани обвиненијата против него.

Иако претходно беше обвинет за три точки од обвинението за тешко убиство, големата порота во четвртокот го обвини по девет точки од обвинението за тешко убиство, осум точки за киднапирање и четири точки за кривично дело напад.

Тој може да се соочи со смртна казна, а за време на судењето во петокот, Доерман беше прашан од судијата дали ги разбира сите обвиненија против него.

Секој пат тој одговараше потврдно, но инаку молчеше во текот на целата постапка. По читањето на обвиненијата, неговиот бранител се изјасни за невин. На Доерман му беше наредено да биде задржан без кауција во очекување на предистражното рочиште на 5 јули.

Како што откриваат новите детали, првото дете кое Доерман наводно го убил е 4-годишниот Хантер, кој „било застрелан двапати внатре во домот, а потоа се здобил со две прострелни рани во главата што ја предизвикале неговата смрт“.

Второто дете кое е застрелано е седумгодишно дете кое побегнало од куќата, успеало да побегне на околу 100 метри од куќата, а потоа обвинетиот пукал во него од зад грб“, рече Текулве.

„Потоа тргнал кон ова мало момче, кое било повредено, онеспособено, но живо, и одблиску го застрелал двапати во глава, тврди тој.

По сослушувањето, Текулве исто така разговараше со новинарите и рече дека може „само да го замисли ужасот што овие момчиња го доживеале додека нивниот татко, нивниот заштитник, ги убил.

За жал, нивната мајка го видела тоа. Можете да ја замислите огромната траума и ужас што таа го доживеела ,а ние ќе направиме се за овој обвинет никогаш повеќе да не ја види светлината на денот“, рече тој.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде