Голема трагедија: Почина поранешниот капитен на Црвена Ѕвезда, имаше само 26 години

На 26-годишна возраст почина Иван Ќоровиќ, поранешниот капитен на јуниорскиот клуб Црвена звезда и големата надеж на црногорската кошарка.

Ќоровиќ долго време се бореше со најлошата болест!Затоа стави крај на кариерата која беше толку ветувачка.

Иван беше јуниорски репрезентативец на нашата земја и капитен на младинската екипа на Црвена звезда.

Покрај своите кошаркарски способности, Иван секогаш пленеше со својата насмевка и ведриот дух.

И храброста со која се соочи со сите неволји!

Погребот ќе се изврши на 13 август во 15 часот во Пошќењ во Шавник.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде