Страотна несреќа, малолетник со тешки повреди итно пренесен во болница

Малолетен сопаник од Кратово е тешко повреден во автомобил кој излетал од патот.

Телесни повреди добиле возачот и уште еден малолетен сопатник, констатирани во Општата болница Куманово.

Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека рано утрово во Куманово, на патот кој води до село Проевце,

Кумановско, патничко возило „фиат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.В. (25) од Кратово, излетало надвор од коловозот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде