СТРАОТНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Едно лице тешко повредено откако воз налетал на Брза помош на железничкиот премин во Шврљиг

На железничкиот премин во Шврљиг во Србија се случи сообраќајна несреќа кога воз налетал на Брза помош!

Несреќата се случила вчера околу 17:15 часот на железнички премин на патот од Сврљиг кон село Преконога.

Од полицијата велат дека, според последните информации, железничкиот сообраќај е во прекин.

Состојба на Ј.С. (54) возачот на Брзата помош од Сврљиг во моментов е стабилен, соопштено е синоќа во Универзитетскиот клинички центар во Ниш.

За среќа, несреќата поминала без посериозни последици, иако по судирот со возот на Брзата помош е тешко оштетена,

како што може да се види на фотографиите објавени на социјалните мрежи.

Сообраќајната полиција извршила увид на местото на несреќата и ги утврдува сите околности под кои дошло до несреќата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде