TРАГЕДИЈА: Две починати лица пронајдени во нивните домови

Две починати лица се пронајдени вчера во нивните домови, во два одделни случаи во Скопје и Битола, соопшти МВР.Ј.Ш. од Прилеп,

вчера во 10.00 часот во СВР Скопје, пријавила дека на ул. „Козле“ во Скопје го пронашла починат нејзиниот татко З.Ј.(62).

Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Во 14.52 часот во СВР Битола, вчера, било пријавено дека во домот во с.Добрушево, Прилепско, била пронајдена почината В.И.(79).

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство. 

И во двата случаја по наредба на јавни обвинители телата се предадени на обдукција.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде