ВИДЕО: Големи бранови во Охридското езеро, полицијата во спасувачка акција

Според радарската слика Преспанскиот регион е зафатен од нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и можна појава на суградица, извести УХМР.

Како што објавија дел од медиумите невреме вечерва имало и во Охрид.

Невремето било проследено со грмотевици, дожд и засилен ветер.

Порталот 4news.mk на својата фејсбук страница објави видео од спасувачка акција во Охридското езеро.

Засега не се познати повеќе детали.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде