Голема трагедија во Македонија: Маж со нож ги убил сопругата и нејзината мајка, а потоа се самоубил

Четириесет и шестгодишен кумановец ги убил сопругата и нејзината мајка по што се самоубил.

Од полицијата информираат дека случајот е пријавен денеска околу 14:25 часот.

„Денеска (25.08.2023) околу 14:25ч. постапувајќи по добиена пријава, во стан во Куманово полициски службеници ги пронашле починати Е.А.Ј. (40) од Куманово и нејзината мајка П.Н.,

кои претходно со нож ги убил Д.Ј. (46) од Куманово (сопруг на Е.А.Ј.) Потоа Д.Ј. си нанел повреди и себеси и скокнал од прозорецот.

Д.Ј. е пренесен во болницата во Куманово, каде починал, соопшти полицијата.

Јавен обвинител и екипа на СВР Куманово преземаат мерки за расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде