Вонредна вест: Пукотници во Ист Гејт, целта на пукањето бил Раде Трајковски

Попладнево во гаражата на трговскиот центар “Ист Гејт “ е пукано во Раде Трајковски Штекли .

Нападот се случил во најдолниот дел од гаражата на трговскиот, а според првичните информации Трајковски Штекли не е повреден, јавува Телма.

Како што пишува Телевизијата, тој бил во блиндирано возило, а во моментот во Ист гејт мол полицијата врши увид.

Од МВР потврдија дека вооружен инцидент се случил во трговскиот центар и се истражува без да посочи други детали.

Раде Трајковски-Штекли,  неофицијално се поврзуваше со убиството на младиот фудбалер Мартин Јанушев.

Тој беше  екстрадиран по апсење во Србија.

Пукотници во гаражата на трговскиот центар “Ист Гејт “: Целта бил Раде Трајковски Штекли

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде