Најнова вест: Земјотрес ја стресе Македонија

Попладнево во Македонија е регистриран земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтер.

Епицентарот е 16 километри северозападно од Кичево, односно 67 километри југозападно од Скопје.

Длабочината е 5 км.

Да потсетиме, земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала рано утринава го погоди грчкиот остров Родос.

Земјотресот се случил во 6:09 часот по локално време.

Епицентарот на земјотресот, според Геодинамичкиот институт, бил во морето на длабочина од 58 километри, на 17 километри северно од Ембон.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде