Страотна несреќа – 20 годишно момче со тешки повреди итно пренесено во болница

Страотна несреќа – 20 годишно момче со тешки повреди итно пренесено во болница

Вчера попладне околу 17.45 часот било пријавено дека на автопатот Неготино-Велес, во близина на археолошки локалитет „Стоби“, 20-годишниот Д.И. од Радовиш

управувајќи мотоцикл „сузуки“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, извести МВР.

– По несреќата, возачот е пренесен во Општа болница-Велес каде од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди, соопшти МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Велес.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде