Голема полициска акција: Тигрите влегоа во Грчец

Голема полициска акција на полициските „Тигри“ во скопски Грчец.

Тигрите опколиле познат нарко дилер на возраст од 45 години, кој се обидел да избега но успеале да го совладаат и приведат.

Според информациите нарко дилерот бил дел од истрагата на ОЈО за ГОКК „Планина“.

Дилерот од Грчец бил баран со потерница.

„ Денеска (29.08.2023) околу 11.40 часот полициски службеници од Оперативен Тим и ОКР Ѓорче Петров при СВР Скопје во содејство со САЕ „Тигар“,

по претходно добиена оперативна информација, во близина на училиштето во с.Грчец, скопско, го лишија од слобода Иљаз Муареми (45) од с.Грчец,

баран со меѓународна потерница по наредба на ОЈО за ГОКК, а во врска со член 215 од КЗ на РСМ со определена мерка притвор во траење од 30 дена.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде