Невремето влезе во Македонија: Еве кој регион е зафатен и во кој правец се движи

Под влијание на влажен бран во ноќните часови и утре времето времето ќе биде променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Ќе дува засилен северен ветер (над 60км/ч.) што ќе услови значително намалување на дневната температура претежно за пет до десет степени.

ПОСЛЕДНА ВЕСТ ОД УХМР

Нестабилност со чести грмежи и услови за пороен дожд на северната граница и со правец на движење кон регионот на Полог и Скопје.

Ново облачно јадро од Кочани кон Виница, со услови за пороен дожд.

Невремето се движи во правец кон југо-исток…

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде