Утрово објавена најновата временска прогноза, еве какво време не очекува

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно и ветровито време со локален дожд, претежно во западните и јужните делови, каде е можна и појава на грмежи.

Ќе дува засилен североисточен ветер, на места со брзина над 70 километри на час.

Утринските температури ќе бидат од 10 до 17 степени, а дневните ќе се движат во интервал од 16 до 27 степени.

Во Скопје времето променливо облачно со сончеви периоди и ветровито со умерен до засилен североисточен ветер.

Утре и во четврток ќе има повеќе сончеви периоди и услови само за изолирана појава на краткотраен дожд.

Потоа се очекува стабилно и потопло време.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде