Се судрија „ауди“ и „пасат“ – три лица итно пренесени во болница

На 07.09.2023 во 17.05 часот било пријавено дека во Кочани на ул„Кеј на револуцијата“ се случила сообраќајна несреќа

помеѓу две патнички возила со кочански регистарски ознаки, „ауди“ управувано од Е.Р.(35) и „пасат“ управуван од Д.Г.(47), двајцата од Кочани.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Д.Г., а со телесни повреди се здобиле С.Р.(30) и малолетник,

сопатници од возилото „ауди“, констатирани во Клиничката болница Штип и ЈЗУ Кочани, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кочани.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде