Објавени детали за страшна сообраќајна несреќа, загинаа млади момчиња на возраст од 22, 26 и 29 години

Несоодветната брзина е причина за сообраќајната несреќа во која во синоќа на државниот пат Свети Петар Ореховец – Гушчеровец загинаа тројца мажи, утврди полицијата Копривница-Крижевац.

Несреќата се случила околу 22 часот и 15 минути кога поради непрописна брзина патничко возило излетало надвор од коловозот, а потоа удрило во земјен мост.

Во таа прилика тројца мажи на возраст од 29, 26 и 22 години испаднале од возилото и починале на местото на настанот, извести утрово полицијата.

Сообраќајот на државниот пат поради увид беше затворен до 04:30 часот.

Телата на настраданите се пренесени во Одделот за патологија на Општата болница Бјеловар, а полицијата ќе поднесе пријава до надлежниот државен правобранител.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде