Обид за убиство во Македонија: Едно лице се бори за живот

Обид за убиство во Македонија: Едно лице се бори за живот

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.А.(35) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ во обид и против Н.М.(36) од Куманово,

поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неукажување помош“.

На 29.07.2023 во Куманово, по претходна расправија, Љ.А. со нож го повредил Н.С., по што заминал, додека Н.М., кој цело време бил таму,

го оставил на улица и не му укажал помош на Н.С., кој се наоѓал во животна опасност.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде