Донел Албанка, таа му побегнала уште првата брачна ноќ!

Веста дека пред околу 6 години група која посредува во бракови со Албанки изневерувала младоженец, бидејќи му земале 1.500 евра, исплаши многу „ергени“ кои планирале да купат невеста од Албанија.

Девојка од Албанија, која требало да се омажи, побегнала само по неколку часа кај младоженецот. Сепак, ова не е прв случај на „избегани“. По овој „инцидент“, набрзо беа обелоденети слични случаи.

Слична судбина му се случила на еден маж(40), кој пред неколку години имал намера да се ожени со Албанка, но тоа го чинело многу повеќе. Дал околу 4.500 евра за невестата и отишол да ја земе во Албанија, но невестата никогаш не стигнала ни до куќата.

„Седнаа во кафана пред да влезат во државава. Таа го замолила младоженецот да оди до телефонот и уште еднаш да и се јави на сестра му пред да ја премине границата. Таа никогаш не се врати на масата. Излегла од другата врата и побегнала“, рекол познаник на измамениот Човек

Се почести се свадбите меѓу Албанки. Додека едни го осудуваат овој тренд, други го поддржуваат, а еве што велат Албанките.

„Статистички имаме пет жени за еден маж, што значи дека имаат многу широк избор при стапување во брак. Ако девојката не е мажена и не учи, а има над 20 години, околината ја третира „како да и е истечен мандатот“ и никој не ја сака.

Затоа не одбиваат момци од друга националност што би се венчале со нив, макар тоа било преку агенција. За нив е поголем срам да останат неженети отколку да „одат по друга вера“, посочуваат тие.

Исто така, разликата во години не им е проблем, важно е младоженецот да е добро ситуиран, да ја почитува жената, затоа се радуваат да се венчаат со добростоечки Срби и Црногорци, а има и такви кои се водат од логиката – колку е постар младоженецот, толку подобро затоа што побрзо стануваат сопственици на се“, рече М.В.(37).

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде