Камионџијата заспал на патот, а кога го разбудил колегата, направил потег што го разбеснил регионот: „АКО МИСЛЕВТЕ ДЕКА СТЕ ВИДЕЛЕ СЕ ВО ЖИВОТОТ, ОВА СИГУРНО НЕ!

Снимката на камионџијата, од делницата на патот Славонски Брод – Загреб, ги шокираше неговите колеги, но и сите корисници на социјалните мрежи. Имено, кога видел дека камионот стои на страната на автопатот, колега од Босна и Херцеговина се приближил до возилото, а кога му пришол на човекот зад воланот, набрзо се случил настан кој го оставил изненаден и бесен.

На Фејсбук страницата „Теретњаци“ се појави видео на кое се гледа како возачот од Бугарија прво спие зад воланот, а потоа го напушта местото на настанот, како ништо да не се случило. Се е снимено пред неколку дена, кога друг возач на камион забележал дека неговиот колега стои на средната лента.

Кога се приближил до камионот, се исплашил дека нешто му се случило на човекот, бидејќи камионот бил цело време вклучен. Кога се приближил, видел дека главата на човекот зад воланот паднала и го совладале најмрачните мисли. Меѓутоа, како што се приближил, видел дека човекот спие.

Во моментот кога го разбудил, возачот, кој се испоставил дека е од Бугарија, само продолжил да вози, како ништо да не се случило. Шокиран и зачуден го објави видеото со опис дека ваква глетка во животот не видел

Ако мислевте дека сте виделе се во животот, ова не сте го виделе“, го изјавил своето искуство возачот.

За жал, не се наведува кога е направена снимката.

Во коментарите кои следеа, корисниците го изразија својот гнев и незадоволство.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде