Да се чудиш: Пандов бара Груевски да се врати за да одговара!

Поранешниот премиер Никола Груевски очигледно им е ноќна мора и на власта и на опозицијата, како во македонскиот, така и во албанскиот блок на политички партии кои во изминатите неколку денови не престанаа да го коментираат евентуалното враќање на Груевски во Македонија.

Она што “зачудува”, се изјавите на функционери на ВМРО-ДПМНЕ, кои го напаѓаат Груевски како најголем непријател.

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во гостување во Само вистина на Канал 5 истакна дека тој сака Груевски да се врати во државава, но за да одговара.

– Јас сум за Груевски да се врати во државата, но за да си одговара, секој што се огрешил пред законот да си одговара, рече Пандов.

Претходно и Христијан Мицкоски изјавуваше дека ќе го става Груевски во затвор, со истите зборови, дека секој кој се огрешил пред законот треба да си одговара.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде