„Лидл“ бара работници, еве кои се условите

Германскиот ланец маркети „Лидл“ пушти огласи за вработување во Македонија. Се бараат работници на неколку работни позиции.

Меѓу многуте огласи се бара и работник како регионален менаџер за продажба, виш регрутер, административен асистент и многу други работни места кои може да ги погледнете тука каде ќе може да видите и кои услови треба да ги исполнувате.

Инаку, компанијата конечно покажа и како изгледаат канцелариите на седиштето во земјава. Истите може да ги разгледате тука.

Од компанијата ги охрабруваат сите кои сакаат да работат кај нив да аплицираат и да станат дел од Лидл семејството.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде