Се сеќавате на Лидија Велковска, некогаш четврта најубава жена на светот? Еве како изгледа денес

Сега е сопственичка на лиценцата за Мис на Македонија за Мис на светот, а во младоста, и самата беше Мис.

Лидија Велковска, на светски избор за убавина има освоено висок пласман.

Во 1975 година, како македонска претставничка се пријавила за изборот за Мис на Југославија и победила.

Како официјална Мис, таа ја претставуваше тогашна Југославија на изборот за Мис на светот во Лондон и го освои четвртото место. 

А еве како Лидија изгледа денес.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде