Генерал Горан Стојков: Филип Петровски и Александар Пандов не беа во Лавовите, облекоа униформа заради чиста пропаганда

Генерал Горан Стојков …ФИЛИП ПЕТРОВСКИ И АЛЕКСАНДАР ПАНДОВ НЕ БЕА ВО ЛАВОВИТЕ, ОБЛЕКОА УНИФОРМА ЗАРАДИ ПРОПАГАНДА…

„Александар Пандов и Филип Петровски дојдоа како поддршка да кажат – еве ние сме пратеници ние облекуваме униформа и одиме на терен да браниме држава. Тоа беше пропаганда. Беа во Јагуновце кај Мујо.“

По ова Васко Ефтов се пошегува: Можело да ги пратите во Гевгелија, таму немаше војна, така да…“

Видеото од гостувањето на Генерал Стојков кај Васко Ефтов погледнете го во продолжение.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде