Д-р Нико Беќаровски распали за „Шарените“: Срам да ви е!

Доктор Нико Беќаровски, на својот фејсбук профил брутално искрено си го кажа своето мислење за „Шарените“.

12 АПРИЛ – 20 ЈУЛИ 2016

Можеби за многумина датумиве во насловов ништо не значат, но за мене и моите “шарени” другари ова беа денови на надеж и борба за подобро денес.

Најголем дел од нас секоја вечер од 18 часот марширавме само со една единствена цел, ПРАВДА и ДЕПАРТИЗАЦИЈА“

#СРАМ ДА ВИ Е, успеавте да ја изгаснете и последната искра на надеж, дека може да бидеме пристојно место за живеење.

#СРАМ ДА ВИ Е, што успеавте да ги погазите сите ветувања.

#СРАМ ДА ВИ Е, што успеавте Шарената револуција, да ја претворите во шарена лага.

#СРАМ ДА ВИ Е, што НЕМАТЕ НИТУ ТРОШКА СРАМ.

Можеби успеавте да ни ја убиете волјата за повторно да маршираме, но…., напиша тој.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде